[Přeskočit navigaci]

SERVIS DENNĚ

08:00 - 16:30

+420 607 427 831

 

mereni@radonindex.cz

www.radonindex.cz


úvodní » Měření radonu » Měření radonu Podbořany


Měření radonu Podbořany

MĚŘENÍ RADONU V PODBOŘANECH LEVNĚ A RYCHLE

Objednejte se jednoduše pomocí objednávky, nebo zavoláním

607 427 831, 777 112 526

RADON NA POZEMCÍCH

Nejlepší cena kdekoliv 
v uvedených krajích.

Cena za měření pozemku 2100,- Kč


Nezávazná poptávka ZDARMA

   

Nejsme plátci DPH

 

 

RADON V BUDOVÁCH

Nejlepší cena kdekoliv 
v uvedených krajích.

Cena za měření budovy 2200,- Kč  
(1-3 měřící místa)

Nezávazná poptávka ZDARMA

   

Nejsme plátci DPH

 

   

Jsme firma zabývající se radonovým průzkumem a měřením radonu v Podbořanech a jeho nejbližším okolí. Měření realizujeme jak na stavebních pozemcích, tak uvnitř budov a objektů. Naše firma poskytuje veškeré služby rychle a levně. 

Pouze profesionální ochrana proti radonu zaručuje zdravý a bezpečný domov. Měření radonu navíc ukládá každému z nás zákon č.13/2002 Sb., o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření, ve kterém je uvedeno:

„Ten, kdo navrhuje umístění stavby s obytnými nebo pobytovými místnostmi nebo žádá o stavební povolení takové stavby, je povinen zajistit stanovení radonového indexu na pozemku a výsledky předložit stavebnímu úřadu."

Proč se radon měří?

Měření radonu se provádí, neboť se radon podílí na celkové radiační zátěži obyvatelstva a výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic.  

Kde se radon měří?

Radon proniká do budov ze země různými otvory a prasklinami, z nevhodného stavebního materiálu nebo z podzemní vody. Měření radonu proto probíhá nejčastěji přímo uvnitř objektů nebo na parcelách. 

Jak se radon měří?

Měřením radonu se zjistí objemová aktivita radonu v ovzduší a na základě toho se navrhnou taková opatření, která radon eliminují. 

Měření radonu v interiéru budovy

Radon se měří v interiéru budov, a to tak že se nainstalují detektory, díky kterým se změří průměrná koncentrace radonu. Minimální délka tohoto měření je jeden týden, doporučuje se však měření delší (např. měsíční, roční). Pokud je objemová aktivita radonu zvýšená, provádí se ještě podrobnější měření. Měření radonu v interiéru budov je určeno hlavně pro přízemní byty či objekty, které jsou v těsném kontaktu s podložím a pro budovy, u kterých je podezření na zvýšený obsah radonu.

Měření radonu na stavebních pozemcích 

U každého stavebního pozemku musí být vždy provedeno měření, neboť je součástí stavebního řízení. Měření radonu se provádí zejména u novostaveb a přístaveb rodinných domů, dále u jiných objektů. Radon se změří pomocí odběrových tyčí, které odejmou půdní vzduch k jeho vyhodnocení. 

Měření radonu ve vodě a stavebních materiálech

Podzemní voda a stavební materiály mohou obsahovat také určité množství radonu. Do vody se tento radioaktivní plyn dostává kvůli horninám obsahující radium a uran. Stavební materiály naopak obsahují přírodní radionuklidy, které se z materiálu uvolňují a dostávají se do ovzduší v budovách. Z vody a stavebních materiálů se odeberou příslušné vzorky, které se vyhodnotí v laboratoři.

Hlavním cílem měření radonu je zjistit, v jakém množství se radon uvolňuje a na základě naměřených hodnot zvolit taková protiradonová opatření, která by zamezila pronikání radonu. Dobrým základem každého domu by měla být kvalitně provedená  základová deska.

Mapa

Kontakty


Radon Index – Ing. Teplíková

Moravská 1228/19, 360 01
Karlovy Vary


+420 607 427 831

 

mereni@radonindex.cz
www.radonindex.cz

 

Kontaktní formulář