[Přeskočit navigaci]

SERVIS DENNĚ

08:00 - 16:30

+420 607 427 831

 

mereni@radonindex.cz

www.radonindex.cz


úvodní » Měření radonu » Měření radonu Františkovy Lázně


Měření radonu Františkovy Lázně

MĚŘENÍ RADONU VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH LEVNĚ A RYCHLE

Objednejte se jednoduše pomocí objednávky, nebo zavoláním

607 427 831, 777 112 526

RADON NA POZEMCÍCH

Nejlepší cena kdekoliv 
v uvedených krajích.

Cena za měření pozemku 2100,- Kč


Nezávazná poptávka ZDARMA

   

Nejsme plátci DPH

 

 

RADON V BUDOVÁCH

Nejlepší cena kdekoliv 
v uvedených krajích.

Cena za měření budovy 2200,- Kč  
(1-3 měřící místa)

Nezávazná poptávka ZDARMA

   

Nejsme plátci DPH

 

   

Našim zákazníkům zajišťujeme  měření radonu  na parcelách a v nemovitostech provedením profesionálního radonového průzkumu ve Františkových Lázních a v nejbližším okolí. Snažíme se být v tomto oboru nejrychlejší a nejlevnější. Množství spokojených zákazníků je toho důkazem.

Pouze kvalitně provedená ochrana proti radonu zaručuje zdravý a bezpečný domov. Měření radonu navíc ukládá každému z nás zákon č.13/2002 Sb., o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření, ve kterém je uvedeno:

„Ten, kdo navrhuje umístění stavby s obytnými nebo pobytovými místnostmi nebo žádá o stavební povolení takové stavby, je povinen zajistit stanovení radonového indexu na pozemku a výsledky předložit stavebnímu úřadu."

Jak probíhá měření radonu?

Při měření vyhodnocujeme objemové aktivity radonu, a nejčastěji provádíme :

  • měření radonového rizika na stavebním pozemku – toto měření je povinné před výstavbou každé nemovitosti a je součástí stavebního řízení. Měření se provádí pomocí sond, které jsou zavedeny do půdy o hloubce 0,8 - 1 m. Pomocí sond se odeberou vzorky půdního vzduchu, které jsou následně vyhodnoceny. Na základě tohoto měření se určí kategorie radonového rizika půdy (tzv. radonový index pozemku, který může být nízký, střední nebo vysoký),

  • měření obsahu radonu v ovzduší budovy – toto měření je určeno především pro přízemní byty v novostavbách nebo stávajících nemovitostech (např. před nebo po rekonstrukci a před koupí nemovitosti), a také v místech s podezřením na zvýšenou koncentrací radonu. Při měření se v objektu umísťují  detektory do všech obytných místností, které jsou v kontaktu s podložím, dále z jedné třetiny v patře a po jednom detektoru v každém dalším nadzemním podlaží.

Hlavním cílem radonového průzkumu je získat přehled o koncentraci radioaktivních přeměn radonu v určité lokalitě a o způsobu, jakým radon proniká do konkrétního objektu.

Pouze po zjištění kudy a v jaké intenzitě radon do objektu proniká je možné navrhnout vhodná protiradonová opatření.

Mapa

Kontakty


Radon Index – Ing. Teplíková

Moravská 1228/19, 360 01
Karlovy Vary


+420 607 427 831

 

mereni@radonindex.cz
www.radonindex.cz

 

Kontaktní formulář